O nas
Galeria
Cele Statutowe
Władze Stowarzyszenia
Napisz do nas
Osiągnięcia Stowarzyszenia
Media o nas
Wybiegaj Sprawność 16.10.2011 r.
 
do początku    mapa serwisu    kontakt
Galeria
drukuj

W VII edycji Wybiegaj Sprawność, która odbyła się 8 października 2017 r. wybiegaliśmy:

 

 • 1 wózek aktywny dla 4-letniej Ewy z Domu Dziecka w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej,
 • 4 wózki manualne dla osób w śpiączce oraz dwutygodniowe turnusy rehabilitacyjne dla 20 pacjentów wybudzonych ze śpiączki Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Fundacji Światło w Toruniu,
 •  ortezę dla Pana Adama,
 •  turnus rehabilitacyjny dla Łukasza,
 •  środki finansowe na leczenie Zuzi,

Wszystko o łącznej wartości: 99.500,00 PLN.

 

Więcej zdjęć z imprezy można obejrzeć tutaj.

XIX akcja poboru krwi (21.04.2017 r.)

W VI Biegu Charytatywnym, który odbył się na Warszawskim Żoliborzu - Kępa Potocka w dniu 9 października 2016 r. wybiegaliśmy:

 • 4 wózki inwalidzkie,
 • piąty wózek dzięki akcji Stowarzyszenia "Dać siebie innym" i PKO BP "Biegnę dla Ani" zostanie przekazany w późniejszym terminie,
 • 2 specjalistyczne kombinezony rehabilitacyjne,
 • łóżko rehabilitacyjne,
 • podnośnik rehabilitacyjno-kąpielowy,
 • 2-tygodniowy turnus rehabilitacyjny.

Wszystko o łącznej wartości 95.000,00 PLN.

 

Więcej zdjęć znaleźć można tu i tu.


26 listopada 2015 r. w Pałacu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się spotkanie prezesa Stowarzyszenia Dać Siebie Innym z Małżonką Prezydenta R.P. Panią Agatą Kornhauser Dudą. Janusz Bukowski przekazał pamiątkową koszulkę oraz medal z V biegu pn. "Wybiegaj sprawność".


W V biegu Wybiegaj Sprawność w dniu 11 października 2015 r. wybiegaliśmy:

 • 3 wózki inwalidzkie,

 • 3 rowerki rehabilitacyjne,

 • kombinezon rehabilitacyjny,

 • szelki rehabilitacyjne,

 • materac rehabilitacyjny,

 • 2-tygodniowy turnus rehabilitacyjny oraz sprzęt multimedialny dla Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół osób dotkniętych autyzmem "Szklany Mur".

Wszystko o łącznej wartości 120.000,00 zł.

 

Więcej zdjeć znajdziecie po tym adresem:

 

http://silne-studio.pl/Dac_siebie_innym_2015/


W IV biegu Wybiegaj Sprawność, który odbył się na Warszawskim Żoliborzu - Kępa Potocka w dniu 12 października 2014 r. wybiegliśmy:

 

 • cztery wózki inwalidzkie dla Weroniki, Julii, Bartosza i Mateusza;
 • sprzęt rehabilitacyjny dla Ośrodka Rehabilitacji Olimpijczyków i Paraolimpijczyków w Michałowicach;
 • pięć par kuli specjalnych dla biegaczy biegających o kulach Zbyszka i Roberta.
 • przekazaliśmy również czek wartości 3.000 zł dla Rafała na zakup roweru HandBike.

Wszystko o łącznej wartości 100.300,00 zł.

 

Więcej zdjeć znajdziecie po tym adresem:

 

http://www.wybiegajsprawnosc.pl/index.php/galeria.html


29 kwietnia 2014 r. w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego zostały wręczone Wyróżnienia FAIR PLAY za rok 2013. Wśród laureatów znalazł założyciel Stowarzyszenia "Dać Siebie Innym", oraz pomysłodawca i organizator biegu Wybiegaj Sprawność - Janusz Bukowski. Jest On również zasłużonym honorowym dawcą krwi, a także od 2008 roku, wpółorganizatorem z PGNiG akcji poboru krwi. Do obecnej chwili odbyło się 13 akcji, w których zebrano ponad 800 litrów krwi. Od trzech lat biega jako przewodnik z osobą niewidomą. W 50 letniej historii nagród FAIR PLAY po raz pierwszy laureatem został amator biegania. Janusz może być wzorem do naśladowania dla młodych biegaczy i nie tylko, pamiętając, że w sporcie i w życiu nie tylko liczy się wynik, ale przede wszystkim czysta gra FAIR PLAY.


W dniach 12-13 kwietnia 2014 r. odbyła się impreza Orlen Warsaw Marathon, a Stowarzyszenie Dać Siebie Innym firmowało Wolontariatowi imprezy.


12 kwietnia 2014 r. odbył się charytatywny bieg po schodach w Hotelu Intercontinential na rzecz Hospicjum i Stowarzyszenia Dać Siebie Innym.W imieniu własnym i członków Stowarzyszenia serdecznie dziękujemy Hotelowi Intercontinential, Piotrowi Szmytowi - pomysłodawcy biegu oraz Nauczycielce Pani Katarzynie Gużewskiej i uczniom LXV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. Józefa Bema w Warszawie za zorganizowanie wolontariatu.
 


4 kwietnia 2014 r. na terenie PGNiG w Warszawie przy ul. Kasprzaka 25 odbyła się zorganizowana przez PGNiG i Stowarzyszenie Dać Siebie Innym XIII akcja poboru krwi.

W akcji tej wzięło udział 157 osób. 123 osoby oddały pełną krew, co stanowi 55,551 litrów krwi, oraz 14 osób oddało płytki krwi co stanowi 3,5 ml KKP. Całkowita ilość oddanej krwi podczas akcji wyniosła 59,041 litrów !!!
Krew została przekazana na rzecz Instytutu Kardiologii w Aninie.
Dziękujemy wszystkim krwiodawcom za tak tłumne uczestnictwo i zapraszamy do udziału w XIV Akcji Poboru Krwi w dniu 3 października 2014 r.


13 października 2013 r. odbyła się III edycja imprezy biegowej Wybiegaj Sprawność. Relacja z tego wydarzenia dostępna jest w zakładce aktualności, a zdjęcia znajdą państwo na stronie www.wybiegajsprawnosc.pl w zakładce galeria.


11 września 2013 r. wręczyliśmy w ramach Stowarzyszenia wózek Pani Zdzisławie z Warszawy. Nowy wózek (na gwarancji) przekazał Stowarzyszeniu Pan Sylwester, któremu bardzo serdecznie dziękujemy


21 kwietnia 2013 r. w Warszawie odbył się ORLEN Warsaw Marathon, w którym członkowie Stowarzyszenia uczestniczyli jako wolontariusze. Bardzo im dziękujemy za wielogodzinną pracę w tych trudnych warunkach (było bardzo gorąco). Pracowaliśmy na stanowiskach start/meta, wręczanie medali,  żywność i namiot z masażami.


6 kwietnia 2013 r. w  Zespole Szkół Nr 79 w Warszawie przy ul. Wiertniczej 26 odbyła sie impreza Marathon Reecycling. W trakcie jej trwania została przeprowadzona zbiórka korków na rzecz Stowarzyszenia Dać Siebie Innym i miło nam poinformować, że zebrano 315 kg korków!!!, z których po osiagnięciu zbioru 40 ton korków zakupiony  zostanie wózek dla Marty.


14 października 2012 r. przy słonecznej pogodzie, odbyła sie druga edycja biegu "Wybiegaj Sprawność". Na starcie stanęło przeszło 500 biegaczy, w tym dzieci, nordic walkerzy oraz niepełnosprawni. Tym samym każdy z uczestników przyczynił się do zakupu 2 wózków dla Ani i Patryka oraz samochodu dla Hospicjum Dziecięcego. Dlatego też chcieliśmy złożyc najszczersze podziękowania na ręce wszystkich uczestników, współorganizatorów oraz sponsorów. Z pewnością imprezę tą można zaliczyć do udanych i zniecierplwiością czekamy na kolejną edycję.


W dniu 21 listopada 2011 w Pałacu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbyło się spotkanie prezesa Stowarzyszenia Dać siebie innym z Małżonką Prezydenta R.P. Panią Anną Komorowską. Janusz Bukowski przekazał pamiątkową koszulkę oraz medal z I biegu pn. "Wybiegaj sprawność", objętego Patronatem Honorowym Małżonki Prezydenta R.P. Pani Anny Komorowskiej.

 


W dn. 16 października 2011 r. przy słonecznej pogodzie odbył się I charytatywny bieg pod nazwą "Wybiegaj sprawność". Patronatem honorowym tej imprezy została Pierwsza Dama RP Pani Anna Komorowska. Pomysłodawcom i głównym organizatorem był Janusz Bukowski, który z pomocą hojnych darczyńców, członków swojego Stowarzyszenia, wolontariuszy oraz wielu pomocnych ludzi sprawił, że dwóch młodych chłopców otrzymało wózki inwalidzkie. Więcej zdjęć dostępnych jest tu.

 

 

W maju 2011 r. w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej przy ul. Mehoffera 72/74 został wręczony wózek Pani Wiesi chorej na Stwardnienie Rozsiane. Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy zbierając 40001,00 kg korków po 40 gr./kg, przyczynili się do zakupu wózka elektrycznego dla Pani Wiesi.