O nas
Galeria
Cele Statutowe
Władze Stowarzyszenia
Napisz do nas
Osiągnięcia Stowarzyszenia
Media o nas
 
do początku    mapa serwisu    kontakt
Osiągnięcia Stowarzyszenia
drukuj

Imprezy charytatywno - sportowe

 

 1. 16 października 2011 r. odbyła się I impreza biegowa pn.: "Wybiegaj sprawność". Honorowy patronat nad biegiem objęła Pani Prezydentowa Anna Komorowska. Dzięki wpłatom uczestników udało się zakupić wózki inwalidzkie dla Maćka i Pawła za sumę ok. 25 000 zł. Zdjęcia z biegu dostępne są w zakładce "Galeria".

  Mieszkańcy i pracownicy Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych "Miłosierdzie Boże" w Mikołowie przesłali podziękowania za zaproszenie i możliwość wzięcia udziało w imprezie. Z tym miłym przejawem sympatii można zapoznać się tutaj.
   
 2. 14 października 2012 r. odbyła się II impreza biegowa pn.: "Wybiegaj sprawność". Tak jak w ubiegłym roku honorowy patronat nad biegiem objęła Pani Prezydentowa Anna Komorowska. Dzięki hojności sponsorów oraz wpłatom uczestników udało się zakupić 2 elektryczne wózki inwalidzkie oraz samochód osobowy dla Hospicjum Dziecięcego. Wszystkim uczestnikom imprezy, darczyńcom oraz sponsorom Serdecznie Dziękujęmy. Zdjęcia (tu i tu) samochodu zakupionego z ubiegłorocznej akcji, który teraz służy Hospicjum Dziecięcemu.
 3. 13 października 2013 r. odbyła się III impreza biegowa pn.: "Wybiegaj sprawność". Tak jak w ubiegłym roku honorowy patronat nad biegiem objęła Pani Prezydentowa Anna Komorowska. Dzięki hojności sponsorów oraz wpłatom uczestników udało się zakupić 2 elektryczne wózki inwalidzkie oraz 10 dwutygodniowych turnusów leczniczo-rehabilitacyjnych dla dzieci obciążonych chorobą metaboliczną o podłożu genetycznym o nazwie Zespół Smitha, Lemlego i Opitza. Wszystko to dzięki ogromnej życzliwości, która sprawiła, że zebraliśmy 87 000,00 zł. Zdjęcia z imprezy dostępne są tu.
 4. 23 maja 2014 r. w ramach akcji Polska Biega na Stadionie Narodowym zorganizowano bieg osób niepełnosprawnych. Wzięło w nim udział 70 osób (m.in.: niewidomych, poruszających się na wózkach lub o kulach). Wśród nich znaleźli się: podopieczni Stowarzyszenia na rzecz Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Upośledzeniem Umysłowym, LXV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Bema oraz grupa niepełnosprawnych z Gocławia. Nagrody dla biegaczy ufundowała Fundacja Orlen „Dar Serca”. Realcje z wydarzenia dostępna jest pod linkiem.
 5. W IV Biegu Charytatywnym, który odbył się na Warszawskim Żoliborzu - Kępa Potocka w dniu 12 października 2014 r. wybiegliśmy:

   

  cztery wózki inwalidzkie dla Weroniki, Julii, Bartosza i Mateusza;
  sprzęt rehabilitacyjny dla Ośrodka Rehabilitacji Olimpijczyków i Paraolimpijczyków w Michałowicach;
  pięć par kuli specjalnych dla biegaczy biegających o kulach Zbyszka i Roberta.

  Przekazaliśmy również czek wartości 3.000 zł dla Rafała na zakup roweru HandBike.


  Wszystko o łącznej wartości 103.700,00 zł.

 6. W V Biegu Charytatywnym, który odbył się na Warszawskim Żoliborzu - Kępa Potocka w dniu 11 października 2015 r. wybiegaliśmy:

 • 3 wózki inwalidzkie,

 • 3 rowerki rehabilitacyjne,

 • kombinezon rehabilitacyjny,

 • szelki rehabilitacyjne,

 • materac rehabilitacyjny,

 • 2-tygodniowy turnus rehabilitacyjny oraz sprzęt multimedialny dla Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół osób dotkniętych autyzmem "Szklany Mur".

          Wszystko o łącznej wartości 120.000,00 PLN.

 

      7. W VI Biegu Charytatywnym, który odbył się na Warszawskim Żoliborzu - Kępa Potocka w dniu 9 października 2016 r. wybiegaliśmy:

 • 4 wózki inwalidzkie,

 • piąty wózek dzięki akcji Stowarzyszenia "Dać siebie innym" i PKO BP "Biegnę dla Ani" zostanie przekazany w późniejszym terminie,

 • 2 specjalistyczne kombinezony rehabilitacyjne,

 • łóżko rehabilitacyjne,

 • podnośnik rehabilitacyjno-kąpielowy,

 • 2-tygodniowy turnus rehabilitacyjny.

Wszystko o łącznej wartości 95.000,00 PLN.

 

        8. W VII edycji Wybiegaj Sprawność, która odbyła się 8 października 2017 r. wybiegaliśmy:

 • 1 wózek aktywny dla 4-letniej Ewy z Domu Dziecka w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej,
 • 4 wózki manualne dla osób w śpiączce oraz dwutygodniowe turnusy rehabilitacyjne dla 20 pacjentów wybudzonych ze śpiączki Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Fundacji Światło w Toruniu,
 •  ortezę dla Pana Adama,
 •  turnus rehabilitacyjny dla Łukasza,
 •  środki finansowe na leczenie Zuzi,

Wszystko o łącznej wartości: 99.500,00 PLN.

 

Krwiodawstwo:

 1. 14 października 2011 r. w siedzibie PGNiG (Muzeum Gazownictwa) przy ul. M. Kasprzaka 25 w Warszawie została zorganizowana akcja krwiodawstwa. Dzięki wielkiej chojności wspaniałych krwiodawców udało się zebrać 52 litry krwi, które zostały przekazane Instytutowi Matki i Dziecka w Warszawie.
 2. 20 kwietnia 2012 r.  odbyla się zbiórka krwi dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka. Przedstawiciele tej placówki przesłali podziękowania za udział w tej jakże szczytnej inicjatywie. Z podziękowaniami można zapoznac się klikając w link.
 3. 4 października 2013 r. odbyła się zbiórka krwi dla pacjentów Centrum Onkologii - Instytut im. M. Skłodowskiej-Curie. Zastępca Dyrektora placówki na Ursynowie przesłał podziękowania, z kórymi można zapoznać się tu.
 4. 4 kwietnia 2014 r. na terenie PGNiG w Warszawie przy ul. Kasprzaka 25 odbyła się zorganizowana przez PGNiG i Stowarzyszenie Dać Siebie Innym, XIII akcja poboru krwi.

  W akcji tej wzięło udział 157 osób, lecz 20 osób lekarz nie zakwalifikował do oddania krwi.
  123 osoby oddały pełną krew, co stanowi 55,551 litrów krwi, oraz 14 osób oddało płytki krwi co stanowi 3,5 ml KKP. Całkowita ilość oddanej krwi podczas Akcji wyniosła 59,041 litrów!!! Krew została przekazana na rzecz Instytutu Kardiologii w Aninie. Dziękujemy wszystkim krwiodawcom za tak tłumne uczestnictwo w akcji i zapraszamy do udziału w XIV Akcji Poboru Krwi w dniu 3 października 2014 r. Zdjęcia z akcji dostępne są tu. Jednocześnie informujemy, że w 13-tu akcjach i pomiędzy nimi zebraliśmy łącznie 828,869 litrów krwi !!!

 5. 3 października 2014 r. na terenie PGNiG przy ul. Kasprzaka 25 przy Muzeum Gazownictwa odbyła się XIV akcja poboru krwi. W zorganizowanej przez Stowarzyszenie Dać Siebie Innym i PGNiG akcji uczestniczyło 119 osób.
  96 osób oddało pełną krew co stanowi 43.200 ml krwi.
  10 osób oddało 2,500 ml.KKP /Płytki/.
  13 osób nie zostało zakwalifikowanych przez lekarza do oddania krwi.
  Ogółem w akcji udział wzięło 119 osób co stanowi 50 litrów oddanej krwi!

 6. XVI akcja poboru krwi odbyła się 2 października 2015 r. na terenie PGNiG przy ul. Kasprzaka 25. Zorganizowana została przez PGNIG i Stowarzyszenie Dać Siebie Innym, a uczestniczyło w niej 89 osób, z czego krew oddało 66 osób, co stanowi 29,7 litrów.
  W sumie w szestastu akcjach i pomiędzy nimi oddaliśmy 1.027,186 litrów !!!

 7. XVIII akcja poboru krwi odbyła się 14 października 2016 r. na terenie PGNiG przy ul. Kasprzaka 25. Zorganizowana została przez PGNIG i Stowarzyszenie Dać Siebie Innym, uczestniczyło w niej 171 osób i udało się zebrać rekordową ilość krwi - 57,750 litrów.